Strona główna » Gdzie założyć najlepszą lokatę bankową?

Gdzie założyć najlepszą lokatę bankową?

W obecnych czasach terminowe lokaty bankowe są zdecydowanie najbezpieczniejszą z metod pomnażania oszczędności. Dzięki gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Twoje pieniądze będą bezpieczne nawet z przypadku bankructwa banku. Kwota gwarantowana wynosi do 100 000 Euro. Jeśli chcesz dołączyć do grona osób oszczędzających na lokatach, sprawdź poniższy ranking instytucji finansowych i wybierz najkorzystniejszą opcję.

W dzisiejszych czasach oprocentowania lokat bankowych nie należy co prawda do najwyższych, ale ze względu na bardzo niski poziom inflacji (a nawet deflację) ciągle pozostają atrakcyjne. Najlepsze oferty mieszczą się mniej więcej w zakresie od 2 od 4 procent. Najkorzystniejsze lokaty bankowe można znaleźć wśród okresowych ofert promocyjnych, te jednak często przeznaczone są wyłączanie dla nowych klientów i posiadają limit środków, jakie można na takiej lokacie umieścić (przeważnie około 10 000 zł). W naszym rankingu sprawdzisz kto oferuje najwyższe oprocentowanie lokat bankowych na rynku finansowym.

Po wybraniu najlepszej lokaty bankowej dla Twoich potrzeb należy złożyć wniosek. U nas możesz tego dokonać online, bez wychodzenia z domu, a cały proces trwa maksymalnie kilkanaście minut. Niektóre banki nie wymagają od oszczędzających dodatkowych produktów, często jednak istnieje wymaganie założenia też rachunku rozliczeniowego czy konta oszczędnościowego. Takie produkty mogą, choć nie muszą być darmowe. Warto więc zapoznać się dobrze z regulaminem oferty.

Po złożeniu wniosku należy czekać na jego akceptację. Czas oczekiwania przeważnie nie przekracza kilku godzin. Gdy zostanie zaakceptowany, będziemy mieli kilka dni na jej opłacenie. Przelewu należy dokonać w większości przypadków z określonego we wniosku konta bankowego oraz w jednej części.

Po zaksięgowaniu przelewu pozostaje nam już tylko odczekać (przeważnie) kilka miesięcy i cieszyć zyskiem. Trzeba jednak pamiętać, że zerwanie lokaty terminowej niemal zawsze powoduje utratę naliczonych odsetek. Na ten typ oszczędzania należy więc przeznaczać pieniądze, które w najbliższej przyszłości nie będą nam pilnie potrzebne.

Zawsze aktualne oferty depozytów z najkorzystniejszym oprocentowaniem znajdziesz w tym rankingu lokat bankowych.